مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آنچه باید قبل از بازنشستگی انجام دهید.

آنچه باید قبل از بازنشستگی انجام دهید.

قبل از بازنشستگی، این نکات را بدانید!

وقتی قبل از بازنشستگی در خانه هستید، واقعا هیجان انگیز است. شما زمان و تلاش زیادی را برای کار خود صرف کرده اید و تقریباً آماده هستید که بنشینید و استراحت کنید. در حالی که باید به آنچه انجام داده‌اید افتخار کنید، حتی اگر کمی هم استرس داشته باشید، کاملا طبیعی است. ممکن است تمرکز روی کارتان سخت تر باشد، یا ممکن است نگران وضعیت مالی و سلامتی خود باشید. خوشبختانه، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید در آخرین سال کاری خود انجام دهید تا مشغول بمانید و آماده شوید. بازنشستگی زمانی است که باید پس از تمام کارهای سخت خود در آن استراحت کنید، بنابراین برنامه ریزی از قبل کمک می کند بخشی از این استرس از روی شانه های شما دور شود.


1-همکارانی را راهنمایی کنید که نقش شما را بر عهده خواهند گرفت.

آنچه باید قبل از بازنشستگی انجام دهید.

از آنجایی که کارهای زیادی انجام داده اید، جایگزین کردن شما در محل کار سخت خواهد بود، اما پس از ترک شما، شخصی باید نقش شما را ایفا کند. به همکاران جوان‌تر خود مشاوره بدهید و به دنبال فرصت‌هایی باشید که بتوانید به آنها کمک کنید. اگر نکات یا ترفندهای مفیدی را یاد گرفته‌اید که به بهره وری شما کمک می‌کند، اطلاعاتتان را در اختیار بقیه قرار دهید تا شرکت، حتی در زمانی که شما نمی‌روید همچنان بتواند به طور موثر کار کند.


2- برای موارد اضطراری پول کنار بگذارید.

آنچه باید قبل از بازنشستگی انجام دهید.

شما هرگز نمی دانید چه زمانی باید برای تعمیرات خانه یا موارد اضطراری یا بهداشتی پول خرج کنید، بنابراین مطمئن شوید که برای هزینه های کلان یک پس انداز دارید. ممکن است لازم باشد هر ماه خریدهای دیگر را کاهش دهید، اما مجبور نخواهید بود که مقدار زیادی از حساب های بازنشستگی برداشت کنید. سعی کنید حداقل یک ماه پس انداز داشته باشید تا دچار استرس نشوید.


نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان مطلب مرتبط نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان

3- از مشاغل پاره وقت غافل نشوید!

آنچه باید قبل از بازنشستگی انجام دهید.

اگر هنوز به درآمد بیشتری نیاز دارید، چشمان خود را برای مشاغل پاره وقت باز نگه دارید. ما می دانیم که شما پس از سال ها کار سخت آماده استراحت هستید، اما اگر مزایا و وجوه بازنشستگی شما نتوانند به طور کامل هزینه های شما را پوشش دهند، اشکالی ندارد. اگر می خواهید مقداری پول خرج کنید، سعی کنید در طول هفته چند ساعت کار کنید. با کارفرمای فعلی خود صحبت کنید تا ببینید آیا فرصتی وجود دارد که در صورت نیاز بتوانید به صورت پاره وقت کار کنید. در غیر این صورت، می توانید سعی کنید با مشتریان قبلی تماس بگیرید یا مشاغل پاره وقت محلی پیدا کنید تا به شما کمک کند درآمد خود را متعادل کنید. سعی کنید چیزی را بیابید که به تجربه ای مشابه با آنچه قبلاً انجام داده اید نیاز دارد زیرا شروع یک حرفه کاملاً جدید می تواند بسیار دشوار باشد.


4-سرگرمی‌های جدیدی را که به آن‌ها علاقه‌مند هستید انتخاب کنید.

آنچه باید قبل از بازنشستگی انجام دهید.

پس از سال‌ها کار، بالاخره می‌توانید از زمان خود برای کشف چیزهایی استفاده کنید که به آنها علاقه دارید اما در گذشته فرصتی برای انجام آن نداشتید. 1 تا 2 فعالیت جدید را به برنامه روزانه خود اضافه کنید که همیشه می خواستید آنها را امتحان کنید، مانند باغبانی، نقاشی، آشپزی، یا راه اندازی یک کتابخانه. وقت خود را به سرگرمی های جدید خود اختصاص دهید تا بتوانید از نظر ذهنی فعال بمانید.

مراقب باشید فعالیت های زیادی را به برنامه خود اضافه نکنید که باعث استرس شما شود.

مراکز اجتماعی محلی را بررسی کنید تا ببینید آیا کلاس هایی را ارائه می دهند که شما علاقه مند به شرکت در آن هستید.


5-برای رهایی از استرس و حفظ سلامتی ورزش کنید.

آنچه باید قبل از بازنشستگی انجام دهید.

اگر از نظر بدنی فعال بمانید، می توانید از یک بازنشستگی طولانی و سالم لذت ببرید. سعی کنید در طول هفته زمانی را اختصاص دهید که بتوانید پیاده روی کنید یا تمرینات سبک انجام دهید. ممکن است در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، اما شما شروع به احساس انرژی بیشتری خواهید کرد و قادر خواهید بود کارهای بیشتری را انجام دهید که از آنها لذت می برید. مراقب باشید استرس زیادی به بدنتان وارد نکنید. فقط تا جایی که راحت هستید ورزش کنید تا آسیب نبینید.


فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده