مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» انواع مختلف یوگا و فواید آنها برای سلامتی شما

انواع مختلف یوگا و فواید آنها برای سلامتی شما

همه چیز در مورد یوگا

انواع مختلفی از یوگا وجود دارد و تشخیص اینکه کدام سبک خاص برای شما و تمرین یوگا شما مناسب است می تواند دشوار باشد. بیشتر سبک‌های یوگا بر اساس همان حالت‌های اصلی یوگا (که آسانا نامیده می‌شوند) هستند ، با این حال تجربه یک سبک می‌تواند اساساً متفاوت از سبک دیگر باشد.


یوگا و فواید آن

مهم نیست که چه سبکی از یوگا را برای تمرین انتخاب می کنید، احتمالاً شاهد پیشرفت هایی در بسیاری از زمینه های سلامتی خود خواهید بود. با تمرین منظم می توانید:

  • انعطاف پذیری خود را افزایش دهید.
  • قدرت عضلانی را افزایش دهید.
  • سلامت گردش خون و قلب خود را بهبود بخشید.
  • بهتر بخوابید.
  • سطح انرژی خود را افزایش دهید.
  • عملکرد ورزشی خود را بهبود ببخشید.
  • بدن خود را سم زدایی کنید.
  • وضعیت خود را بهبود بخشید.
  • اضطراب و افسردگی را درمان کنید.
  • خلق و خوی خود را بهبود بخشید.


1-هاتا یوگا

هاتا یک دسته کلی است که بیشتر سبک های یوگا را شامل می شود. این یک سیستم قدیمی است که شامل تمرین آسانا و پرانایاما (تمرینات تنفسی) است که به آرامش ذهن و بدن کمک می‌کند و بدن را برای تمرین‌های معنوی عمیق‌تر مانند مدیتیشن آماده می‌کند.


امروزه اصطلاح هاتا به گونه‌ای به کار می‌رود که سخت است پیش بینی کنیم که یک کلاس هاتا یوگا چگونه خواهد بود. با این حال، در بیشتر موارد، برای مبتدیان یا افرادی که سبک آرام‌تری را ترجیح می‌دهند، نسبتا عالی خواهد بود.


2-وینیاسا یوگا

مانند هاتا، وینیاسا یوگا یک سبک کلی است که بسیاری از سبک های مختلف یوگا را در خود جای داده است. این اساساً به معنای حرکت هماهنگ با نفس است و سبکی قوی است که بر اساس جریان سریع از طریق سلام بر خورشید (sun salutations) است. همچنین ممکن است یک کلاس یوگا وینیاسا را ​​ببینید که به آن کلاس جریان گفته می شود، که به جریان مداوم از یک وضعیت یوگا به وضعیت بعدی اشاره دارد.

انواع مختلف یوگا و فواید آنها برای سلامتی شما

3-آشتانگا یوگا

آشتانگا یک سیستم یوگا است که توسط K. Pattabhi Jois به دنیای مدرن آورده شد. آشتانگا وینیاسا یوگا یکی از سبک های محبوب یوگا است که ترکیبی از تکنیک های تکنیک اوجایی، باندا (باز کردن جریان انرژی) و درشتی (نقطه خیره شدن) با آساناها (تمرینات یوگا ) است که با ایجاد گرمای درونی کار سم زدایی از بدن را انجام می دهد. گردش خون را بالاتر برده و باعث آرامش بدن می شود.


4-یوگای قدرتی

یوگای قدرتی، نوعی یوگا با کمک نیروی عضلانی است. سبکی ترکیبی از حرکات کششی، مراقبه و تمرینات قدرتی است. بسیاری از حرکت ها در این سبک، شبیه ورزش های با وزن بدن است، اما کلید اصلی یوگای قدرتی ، تعریق و قدرت عضله سازی است.


5-آینگار یوگا

علامت تجاری iyengar، تمرکز شدید بر هر وضعیت است. در یک کلاس یوگا معمولی iyengar، در تلاش برای توجه بیشتر به تراز دقیق اسکلتی عضلانی در هر آسانا، ژست‌ها بسیار طولانی‌تر از سایر مکاتب یوگا برگزار می‌شوند. یکی دیگر از علائم تجاری یوگا سبک آیینگار، استفاده از وسایلی مانند کمربند، تکیه گاه، صندلی و... است که برای تطبیق آسیب ها، عدم تعادل ساختاری و همچنین آموزش نحوه حرکت صحیح به فرد استفاده می شود.


6-کندالینی یوگا

کندالینی شامل حرکات یا تمرینات مکرر، تکنیک های تنفس پویا، آواز خواندن، مدیتیشن و مانترا است. هر تمرین کندالینی خاص که به آن کریا گفته می شود، حرکتی است که اغلب تکرار می شود و با تنفس همگام می شود. این تمرین برای بیدار کردن انرژی در پایه ستون فقرات طراحی شده است تا آن را از طریق هر یک از هفت چاکرا به سمت بالا بکشد. این شکل از یوگا که توسط یوگی باجان به غرب آورده شده است، به دلیل تمرکز بر تنفس های تکراری و تقویت شده و حرکت انرژی در بدن، کاملاً متفاوت از هر نوع دیگری به نظر می رسد.

 

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده