بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان و کودکان

نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان و کودکان

چگونه یک خانه بکشیم؟

کشیدن یک خانه یک راه سرگرم کننده برای استفاده از تخیل و تمرین مهارت های طراحی است، اما گاهی اوقات دشوار است بدانید که از کجا باید شروع کنید. خوشبختانه ترسیم یک خانه دو بعدی یا سه بعدی بسیار ساده است. بعد از اینکه مقدمات اولیه را به دست آوردید، می توانید شروع به سفارشی سازی و اضافه کردن سلیقه شخصی خود کنید تا خانه ای منحصر به فرد و خاص را بکشید!


1-ترسیم خانه دو بعدی

آموزش نقاشی: نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان

یک مستطیل بکشید. این مستطیل قاب خانه شما خواهد بود. تناسبات دقیق مستطیل مهم نیست، اما سعی کنید آن را خیلی بلند و نازک نکنید وگرنه ممکن است خانه شما واقعی به نظر نرسد.

برای ترسیم مستطیل از خط کش استفاده کنید تا همه خطوط مرتب و صاف باشند.


آموزش نقاشی: نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان

یک مثلث در بالای مستطیل ترسیم کنید تا سقف را درست کنید. پایه مثلث باید با بالای مستطیل هم راستا باشد. مثلث را به اندازه ای پهن کنید که گوشه های پایینی از کناره های مستطیل عبور کنند.

ارتفاع مثلث باید به اندازه مستطیل باشد. اگر آن را خیلی بلند کنید، واقعی به نظر نمی رسد.


نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان و کودکان

یک دودکش و چند خط افقی به سقف اضافه کنید. برای ساختن دودکش، یک مستطیل بلند و باریک بکشید که از سمت چپ سقف امتداد دارد. سپس یک مستطیل کوچکتر افقی روی آن بکشید. برای ساخت پنل های سقف، خطوط افقی با فاصله یکسان از یک طرف سقف به طرف دیگر بکشید. تعداد پنل هایی که می کشید مهم نیست، اما سعی کنید فاصله بین هر پنل یکسان باشد.


نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان و کودکان

چند پنجره در جلوی خانه بکشید. برای کشیدن پنجره، یک مستطیل ایجاد کنید و سپس از وسط آن خطی به صورت افقی و عمودی بکشید تا به 4 قسمت تقسیم شود. سپس یک مستطیل باریک و افقی از زیر آن بکشید تا فاصله پنجره درست شود. می توانید هر تعداد پنجره را که می خواهید بکشید، اما به یاد داشته باشید که مقداری فضا برای درب بگذارید.


نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان و کودکان

خانه خود را رنگ کنید تا نقاشی خود را به پایان برسانید. هیچ راه درست یا غلطی برای رنگ آمیزی در خانه شما وجود ندارد، بنابراین می توانید خلاق باشید! اگر می خواهید خانه ای واقع گرایانه داشته باشید، از رنگ های اصلی مانند سفید، قهوه ای، خاکستری و سیاه استفاده کنید. اگر می خواهید خانه شما سرگرم کننده و رنگارنگ باشد، رنگ هایی مانند قرمز، آبی، سبز و زرد را آزمایش کنید.


2-طراحی یک خانه سه بعدی

نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان و کودکان

یک مکعب بکشید. مکعب قاب اصلی خانه سه بعدی شما خواهد بود. برای کشیدن یک مکعب، با کشیدن یک لوزی نازک و افقی شروع کنید. سپس، یک خط عمودی بکشید که از پایین ترین نقطه روی لوزی به سمت پایین کشیده می شود. در نهایت انتهای خط عمودی وسط را به انتهای ۲ خط عمودی کنار آن وصل کنید. نسبت های مکعب شما نیازی به دقیق بودن ندارد، اما مطمئن شوید که خیلی کوتاه و باریک یا بلند و پهن نباشد که خانه شما واقعی به نظر نرسد.


نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان و کودکان

سمت راست سقف را در بالای مکعب ترسیم کنید. برای کشیدن کناره سقف، با کشیدن یک خط زاویه دار و مستقیم که از گوشه وسط مکعب امتداد دارد شروع کنید. طول خط را به اندازه خطوط عمودی که کشیدید درآورید تا لبه های مکعب درست ترسیم شود. سپس، یک خط موازی از سمت راست مکعب به همان طول بکشید. در نهایت انتهای ۲ خط را با یک خط مستقیم به هم وصل کنید. وقتی کارتان تمام شد، خطوط اضافی را که داخل شکلی است که به تازگی کشیده اید را پاک کنید.


نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان و کودکان

گوشه سمت چپ بالای مکعب را به بالای سقف وصل کنید. یک خط مستقیم بین 2 نقطه بکشید تا سقف بسته شود. خط باید در یک زاویه باشد. خطوط اضافی که در داخل قاب خانه وجود دارد را پاک کنید.


نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان و کودکان

پنجره ها و یک در را به کناره های خانه اضافه کنید. برای ساخت پنجره ها، مستطیل های کوچک و عمودی را در کناره های خانه بکشید. اطمینان حاصل کنید که آنها به طور مساوی از هم فاصله دارند و فضایی برای درب باقی می گذارید. برای ساخت درب، یک مستطیل عمودی بکشید که از پایین خانه به سمت بالا کشیده می شود و با بالای پنجره ها هم راستا می شود. در صورت تمایل می توانید یک پنجره کوچک مربعی در مرکز شیروانی (قسمت مثلثی شکل دیوار) اضافه کنید.


نحوه کشیدن خانه برای مبتدیان و کودکان

جزئیات تکمیل را بکشید تا خانه خود را کامل کنید. برای اینکه در و پنجره ها واقعی تر به نظر برسند، برای آنها سایه بزنید و یک دایره کوچک روی درب برای دستگیره در بکشید. حتی می توانید یک حصار اضافه کنید و چند درخت بکشید تا خانه شما حیاط داشته باشد.

هنگامی که ساختار اصلی خانه خود را دارید، می توانید آن را با افزودن اتاق های جدید، گاراژ، درهای بیشتر یا هر چیز دیگری که فکر می کنید خانه شما باید داشته باشد، سفارشی کنید!

همچنین می توانید پس از اتمام کار خانه خود رنگ آمیزی کنید.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده